КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ - ,,ПЛОДОВИ ЋИРИЛИЦЕ''

У оквиру прославе великог јубилеја наше школе, 180 година, 20.10.2015. године у просторијама наше школе, уприличено је књижевно вече ,,Плодови ћирилице“ у организацији професорке руског језика Драгане Живковић-Скокић.

Овај изузетни културни догађај увеличали су гости: академик, песник и преводилац Ристо Василевски, песници Књижевног клуба ,,21'' из Смедеревске Паланке, песници Књижевног клуба ,,Расковник“ из Смедерева, песници из Великог Поповца, клуба ,,Соколово перо“, сликар аматер Момчило Шајковић из Лозовика, многобројни ученици и наставници, ђачки родитељи, као и председник наше општине Игор Матковић.

После поздравне речи организаторке Драгане Живковић-Скокић и директора школе Радомира Скокића, приказан је кратак преглед претходних дружења.

Потом су се присутнима обратили гости песници, представивши своје поетско стваралаштво. Гостима се такође представила млада песникиња, Татјана Јевтић, ученица наше школе, изненадивши присутне озбиљнишћу своје поезије.

Други део књижевне вечери био је посвећен руском песнику Јесењину. Ученица Бисерка Јаковљевић, кроз занимљиву презентацију, представила је Јесењиново стваралаштво и животни пут. Затим је приказан играно анимирани филм ,,Песма о керуши“, који су, инспирисани истоименом Јесењиновом песмом, урадили ученици: Матија Скокић, Даница Јанковић, Анђела Јаковљевић, Василије Живојиновић и Лазар Живковић.

Гости су на крају овог окупљања, а поводом 180. рођендана наше школе, уручили поклоне школи, велики број књига школској библиотеци, уметничке слике и друге вредне поклоне за кабинет руског језика.

Извештај урадила:

Даница Јанковић,