Општинско такмичење из математике одржано 24.фебруара2018.год.у ОШ"Свети Сава" у Великој Плани.Из Бугар мале учествовали:Катарина Живковић и Софија Стевановић из трећег резреда и Софија Станојловић из четвртог разреда.Највише успеха имала је ученица трећег разреда Катарина Живковић освојивши треће место.

27.марта2018.год.организован је Тематски дан Васкрс .Организатори су Јасмина Петровић учитељица верске наставе и учитељица Милица Савић. Присутвовао педагог школе Марија Николић.У реализацији учествоваи ученици од првог до четвртог разреда са својим учитељицама.

31.марта2018.на 12.традиционалном дечијем фолклорном фестивалу "Врбица" у Лозовику,одељење треће два и њихова учитељица Живкица Туфегџић добили су захвалницу за очување народне традиције .

23.априла2018.Читалачка значка убиблиотеци"Радоје Домановић" у Великој Плани где су десет ученика из другог два учествовала са својом учитељицом Милицом Савић. Све похвале за младе читалиће !

11.маја 2018.одржан је крос РТС-а и у нашој школској згради.

Најуспешнији по разредима:

22.маја2018. одржана је литија у Лозовику,ученици из Бугар мале присуствовали и тако дали свој допринос .